O Hotelu Rankl

O Hotelu Rankl

Malebná cesta lemovaná dřevěnými roubenými domy rozesetými po kopcích a stráních se šplhá do nejvyšších míst panenské Šumavy do Horské Kvildy, 1075 m n.m., kde najdete náš hotel Rankl. V lůně Národního parku Šumava se v okolí Horské Kvildy rozbíhají turistické stezky, lyžařské stopy i cyklostezky. Naleznete u nás odpočinek pro soukromé pobyty i klid pro firemní akce. Na jaře Vás nadchnou rozkvetlé louky, v létě a na podzim vůně lesa a v zimě čistoskvoucí sníh. Smysly pohladí zurčení Hamerského potoka, božský klid a voňavý vzduch.

O Hotelu Rankl

Náš hotel stojí na v minulosti pro Šumavu důležité Zlaté stezce, na základech usedlosti známé jako Pollaufův hostinec. Zde začíná slavný román V ráji šumavském jednoho z nejslavnějších rodáků Šumavy, Karla Klostermanna. Rankl Sepp, hrdinná postava románu, velký silák a dobrák od kosti, stále ochraňuje naší obec v podobě dvoumetrové dřevěné sochy.

O Hotelu Rankl

Obce Kvilda a Horská Kvilda (Aussegefild a Innergefild) patří k nejstaršímu osídlení tehdy rozsáhlého hraničního pralesa. Svůj název převzaly podle Plání nazývaných také Kvildy, tvořící střední Šumavu. Pláně jsou pokryté smrkovými lesy střídajícími se s lučními enklávami. Od 8.století probíhalo postupné zušlechťování oblasti, vznikla síť klášterů i obchodních stezek a také důležité obranné nepropustné hraniční pásmo. Horská Kvilda vzkvétala v místě dvou obchodních cest, kde vznikl Pollaufův hostinec. Stavení situované pravděpodobně na nejstarším místě Horské Kvildy, plnilo i funkci mýtnice a první písemná zmínka sahá do roku 1680 i když je velmi pravděpodobné, že vznik hostince se datuje o mnoho let dříve.

O Hotelu Rankl

Hostinec fungoval až do padesátých let, kdy byl znárodněn a posléze využíván jako školní zařízení. Po roce 1989 se stavení prodejem vrátilo do soukromých rukou.
V roce 2004 byl objekt zrekonstruován do současné podoby a od té doby nese název Hotel Rankl.

O Hotelu Rankl

Za hotelem stojí v současnosti dvě sportovní osobnosti. Roman Kreuzinger starší, bývalý cyklista a cyklokrosař, který vybojoval v roce 1983 juniorský titul mistra světa v cyklokrosu a získal řadu ocenění v závodech silniční cyklistiky. A Martin Jakš, bývalý český reprezentant v běhu na lyžích a držitel bronzové medaile ze Zimních olympijských her 2010 v závodě štafet. Českou republiku mnohokrát reprezentoval na mistrovství světa jak v juniorských, tak dospělých kategoriích a třech zimních olympijských hrách. Oba žijí a milují Šumavu, kde se díky síti cyklostezek a bežeckých tratí mohou stále věnovat svým celoživotním koníčkům. K nabídce služeb hotelu patří i půjčovna běžek, kol a elektrokol. Hosté si mohou nejenom půjčit sportovní potřeby, ale i díky profesní historii majitelů získat velmi cenné rady.

O Hotelu Rankl

+420 388 435 044

recepce@hotelrankl.cz

Hotel Rankl

Hotel Rankl
Jakšovi - Rankl s.r.o.
Horská Kvilda 18
CZ - 384 93 Kvilda
IČO: 07579101
DIČ: CZ07579101

Telefon: +420 388 435 044
E-mail: recepce@hotelrankl.cz

Napište nám

 Captcha

Newsletter

 Captcha

Stiskem tlačítka „Odeslat“ souhlasím se zpracováním své e-mailové adresy za účelem zasílání obchodních sdělení o produktech, službách a akcích společnosti Jakšovi - Rankl spol. s r.o.

Více informací o rozsahu a způsobu zpracování osobního údaje (e-mailové adresy) za shora uvedeným účelem naleznete ZDE.